Podrobné informace

19. října 2003

Utkání o první místo skončilo o poločasové přestávce

Muži: Spartak Příbram - SKP Mladá Boleslav - nedohráno - poločas 11:5

Utkání o první místo má vždycky tak trochu jinou atmosféru. Příbramáci přesto byly v utkání favoritem. Hráli na vlastním hřišti a výsledky dosažené do tohoto utkání byly přesvědčivější oproti soupeřovým. I úvod utkání nasvědčoval tomu, že se setkala zřejmě nejlepší družstva v divizi. Kvalitní obrany s velmi dobrými zásahy obou brankářů dávali ráz utkání. Po deseti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:3. Druhá desetiminutovka však se odehrála čistě v režii domácích. Brankář Kubal doslova "zamknul" branku třináct minut nepustil za svoje záda ani jednu střelu. Toho využili hráči Příbrami k získání pětibrankového náskoku. Posledních deset minut prvního poločasu se spíše diskutovalo než hrálo. Hráč hostí, Dlask, pak po jedné z nepovedených střel strčil do brankáře domácích, v době kdy byla hra přerušena. Rozhodčí ocenili jeho počínání červenou kartou, což se zmiňovanému hráči vůbec nelíbilo a tak se rozhodl, že to jen tak nenechá. S hodně nepříjemným výrazem ve tváři a s více než výřečnými ústy se počal sápat na rozhodčího Kotka. Naštěstí nedošlo k incidentu, když se dva domácí hráči rozhodčího zastali a nasupěného hráče k muži v černém nepustili. Za tento prohřešek byl hříšník vykázán z haly s trestem - vyloučení do konce utkání. Utkání pak pokračovalo po této vsuvce dále do doby, než vypršel dvouminutový trest za vyloučení hráče hostí. Jelikož došlo k vyloučení do konce utkání, rozhodčí nedovolili vstup dalšího hráče na hřiště a nechali dohrát zápas tým hostů pouze v pěti mužích. To, jak se později ukázalo bylo pro Boleslaváky už trochu moc a tak bez větších skrupulí o přestávce zcizili registrace ze stolku časoměřičů, odešli do šatny, kde se převlékli a odjeli domů. Rozhodčí zahájil po patnácti minutách druhý poločas a jelikož nebylo proti komu hrát, utkání bylo ukončeno. Je celkem zřejmé, že utkání skončí kontumačně ve prospěch domácích 12:0. Bohužel zážitek ze hry nebyl téměř žádný a tak i vítězství si nemohli hráči Příbrami pořádně vychutnat.

Branky za 1. poločas: Říha 4, Novák a Urban 2, Pecka, Turan a Ctibor 1 - Pokorný 2/1, Dlask, Kettner a Novák 1.
Vyloučení 0:2. ČK 0:1 (Dlask).
7m hody 2/0:4/1.
Rozhodčí: Kotek a Srb.
Diváků 20.

Dorost: Spartak Příbram - ČP AŠ Mladá Boleslav 29:18 (11:5)

Dorost předváděl poměrně atraktivní hru s rychlým přechodem do protiútoku. Výborně zachytal v brance Miroslav Dvořák, který se dostal na tuto pozici přechodem z ostré spojky. Domácí ovládli utkání od samého začátku a patnáct minut vůbec neinkasovali. Posledních deset minut se hrála vyrovnanější házená, a tak do šaten odcházeli domácí se solidním šestibrankovým náskokem. Druhý poločas probíhal v dobrém tempu, nicméně hosté nedokázali snížit náskok domácích na méně než šest branek. Naopak. Poslední desetiminutovku vyhrál Spartak 9:4 a upravil na konečných 29:18.

Branky za domácí: Šimek 9, Pacina 5/3, Chvál 4, Vítek 3, Říha, Chodounský, Punčochář a Červenka 2.
Vyloučení 0:3.
7m hody 4/3:0.
Diváků 20.

St.žáci: Spartak Příbram - ČP AŠ Mladá Boleslav 20:11 (6:6)

Starší žáci pokračují ve slibných výkonech a již podruhé za sebou vyhráli. Tentokrát si poradili s vrstevníky z Mladé Boleslavi. Po vyrovnaném prvním poločasu dokázali domácí šňůrou v úvodu druhého dějství odskočit soupeři o čtyři branky. Hosté marně stíhali náskok domácího týmu, a několika technickými chybami v samotném závěru utkání umožnili Příbrami zvýšit svoje vedení až na konečných 20:11.

Branky Příbrami: Stránský 7, Suchan 7, Vylita 6/1.
Vyloučení 0:1.