Podrobné informace

26. října 2003

Mělník trápil Spartak pouze do poločasu

Muži: Spartak Příbram - 1.HC Mělník 32:20 (12:11)

Poslední utkání podzimu měli sehrát muži i žáci na hřiští HC Mělník. Z důvodu, že počasí v těchto měsících již bývá všelijaké a ručička teploměru se v posledních dnech velmi často přibližovala k nule, dohodli se obě družstva o výměně pořadatelství. A tak celou sezónu zakončí v červnu Spartak utkáním na venkovním hřišti v Mělníku. Utkání však neměli domácí ani trochu jednoduché. Nejenom, že se jim nedařilo ve střelbě, ale i v obraně byly k vidění povážlivé trhliny. Jedním z důvodu, může být i absence Tomáše Turana, který je jedním z pilířů obranných řad. Začátek zápasu přesto patřil domácím, kteří se v prvních deseti minutách ujali vedení 5:2. Hosté však dokázali, že nepatří mezi nezkušené týmy a během další čtvrhodiny otočili na 8:10. V těch chvílích byli domácí přinuceni si vzít oddechový čas, který rozhodně přinesl ovoce. Poslední minuty prvního poločasu patřili opět příbramským hráčům, kteří se vzchopili a do sirény otočili na 12:11. Do druhého poločasu nastoupil Spartak jako vyměněný. Ke kvalitní obraně přidali domácí neméně kvalitní střelbu, což mělo za důsledek vedení po deseti minutách o šest branek, 20:14. Hosté ještě chvíli kladli odpor, avšak po dalších přesných zásazích hráčů Příbrami, kapitulovali. Domácí tak v klidu dokráčeli pro další dva mistrovské body a upevnili si první místo v celkové tabulce.

Branky: Říha 9/1, Ctibor 6, Pecka a Novák 5, Čavojský, Fous a Štěpánek 2, Urban 1 - Fuka 5, Hákl 4, Hradecký 3, Keller 2, Naimann P. a Naimann M. 2/1, Srba a Vinkler 1.
Vyloučení 4:6.
7m hody 6/1:2/2.
Rozhodčí: Želina a Svatoň.
Diváků 20.

St.žáci: Spartak Příbram - 1.HC Mělník 26:17 (14:10)

Starším žákům se zalíbilo vyhrávat a tak pokračují ve velmi solidních výkonech. I přes absenci jednoho z klíčových hráčů Vylity, si dokázali poradit se symapticky hrajícím týmem z Mělníku. V prvním poločasu se obě družstva střídala ve vedení. Druhá část prvního dějství však patřila spíše Spartaku. Domácí ještě měli šanci při vyšším rozdílu skóre pomýšlet na třetí místo v tabulce. Druhý poločas sice získali desetibrankový náskok, nicméně několika technickými chybami v samotném závěru utkání nechali hosty snížit na přijatelných 26:17.

Branky Příbrami: Stránský 13/1, Suchan 11, Hotový a Flaška 1.
Vyloučení 0:1.