Podrobné informace

11. června 2003

Důstojné rozloučení s letošním ročníkem

Muži: Spartak Čelákovice - Spartak Příbram 9:20 (3:10)

Po smolné prohře v Mělníku odjížděli házenkáři Příbrami na hřiště Čelákovic s obavami. Obzvláště pak, když domácí v Mělníku vyhráli a jejich jarní výsledky byly více než dobré. Přesto se podařilo na poslední utkání Příbramákům v soutěžním ročníku 2002/2003 dát dohromady poměrně kvalitní sestavu a tak se čekal vyrovnaný souboj. Hosté však hráli uvolněně, domácí hráči však byli spíše v křeči. Zatímco Příbramáci již od samého v úvodu diktovali tempo hry, a zatěžkávali konto domácích přesnými zásahy, hosté byli v krizi. Hlavním důvodem byl téměř nadlidský výkon brankáře hostí, Jaroslava Nedavašky. Ten během celého prvního poločasu pustil pouhopouhé tři branky a tak nasměroval hosty k jednoznačnému cíli, k vítězství. Popravdě sedmibrankové vedení za úmorného vedra dávalo velké šance. Druhý poločas však začali domácí aktivněji a snížili na 7:11. Pak však jakoby vystříleli prach a přenechali taktovku opět hostům, kteří se rychle oklepali a domácím do závěru utkání už žádnou výraznější snahu k úspěchu nepovolili.

Branky: Špalek, Jaroš, Nejman a Šamša 2, Bajer 1 - Pecka 5/1, Novák a Říha 4, Tilinger 3, Černý 2, Turan a Štěpánek 1.
Vyloučení 0:0.
7m hody 0/0:1/1.
Rozhodčí Průžek.
Diváci 10.

St.dorost: SK Praha 4 - Spartak Příbram 24:24 (14:7)

Jako noc a den se vyvíjelo poslední utkání v 2. dorostenecké lize pro hostující Spartak Příbram. Domácí hned od úvodu nasadili osobní obranu na Miroslava Říhu ve snaze rozbít útočné pokusy hostí. To se jim prakticky dvě třetiny zápasu dařilo. Ve 37. minutě za stavu 19:10 se zdálo být rozhodnuto. Hosté se však vzepjali k heroickému výkonu a dokázali za posledních dvacet minut hry náskok soupeře smazat. Fantastickou hru a zejména zakončení předvedl rozehrávač hostů Pavel Šimek, autor devíti branek. Šest a půl minuty před koncem se dokonce dostali hosté do vedení 21:22, nicméně v poslední minutě museli dotahovat jednobrankovou ztrátu. Půl minuty před koncem se podařilo zásluhou Říhy srovnat na 24:24. Domácí se pak v samotném závěru již nedokázali prosadit.

Branky za hosty: Šimek 9, Pacina 6/3, Chvál a Říha Mir. 3, Kostínek, Dvořák a Červenka 1.
Vyloučení 2:1.