Podrobné informace

14. září 2003

V Libušíně se hledalo hřiště

Muži: Sokol Libušín - Spartak Příbram 18:25 (9:10)

Tak trochu s rozpaky se rozhlíželo jedenáct hráčů Příbrami nad liduprázdným hřištěm Sokola Libušín. Do začátku utkání chybělo už jen třicet minut a nikde ani živáčka. Na uzamčeném hřišti byly vidět jen malé osamělé hokejbalové branky a zamračené nebe jakoby signalizovalo, že dnes se tady určitě hrát nebude. Hosté přijeli do Libušína už poněkolikáté a tak o změně umístění hrací plochy se dozvěděli opravdu jen čirou shodou náhod. Nová plocha pro házenou u místní školy vypadala zánovně. Tartanový povrch vypadal na první pohled přátelsky, avšak zůstalo je u pohledu. Ranní deštík totiž vytvořil poměrně kluzký povrch, který znemožňoval provádění jakékoliv individuální akce. Pomyslnou kapku do poháru byla absence šaten se sociálním zařízením. Domácí jaksi nezařídili klíče od místní školy a tak se museli Příbramáci převlékat v autech a na toaletu zamířit do nepříliš vzdáleného lesíka. Utkání začalo s zhruba třicetičlenou diváckou kulisou dle předpokladu pěkně zostra. První trefu zaznamenali hosté, z křídla se prosadil Jirka Pecka. Domácí zásluhou Břeha dokázali utkání srovnat a ujmout se vedení 3:2. To bylo také naposledy, kdy museli hosté dohánět náskok domácích. Díky přesným trefám Romana Fouse strhli vedení na svou stranu a během čtvrhodinky si vypracovali čtyřbankový náskok. V závěru první půle však několika zbytečnými chybami dovolili hosté domácím snížit rozdíl ve skóre na jedinou branku. Druhý poločas se hrál ve znamení tlaku hostí. Příbramáky držel v těchto chvílích i brankář Nedavaška a tak se opět rýsoval solidní brankový náskok v jejich prospěch. Za deset minut v druhé půli dokázali odskočit soupeři o šest branek a nasměrovat se tak k důležitému vítězství. Domácí ještě dokázali snížit rozdíl ve skóre na 13:17, ale to bylo z jejich strany maximum. Zásluhou Františka Tilingera, díky jeho čistému hattricku, zlomili hosté poslední odpor domácích a zaslouženě dotáhli utkání do zdárného konce.

Branky: Dvořák M. 6, Pokorný a Břeh 3, Kvapil 3/2, Pavlík 1 - Ctibor 6, Novák a Tilinger 4, Pecka 4/2, Fous 3, Říha a Turan 2.
Vyloučení: 8:4.
7m hody 3/2:5/2.
Rozhodčí: Šmolík a Hliboký.
Diváků 30.

St.žáci: Sparta Praha HC - Spartak Příbram 39:13 (15:6)

K prvnímu utkání v letošní sezoně odcestovali hráči Spartaku na hřiště favorita soutěže, na Spartu Praha. V loňském roce byl tento oddíl evidován pod názvem HC Eletec Praha. Hosté dokázali držet krok jen v úvodu utkání. Potom se začali prosazovat domácí z rychlých protiútoků a tak skóre začalo velmi rychle narůstat. Za hosty se prezentovali přesnější muškou Vylita a Suchan, kteří zařídili většinu branek borců z Příbrami.

Branky za hosty: Vylita 6, Suchan 5, Stránský a Flaška 1.
Vyloučení 10:4.