Podrobné informace

27. září 2003

V Libčicích potvrdila Příbram dobrou formu

Muži: Sokol Libčice nad Vltavou B - Spartak Příbram 11:22 (8:12)

Na konec září až překvapivě slunné počasí přivítalo hráče Příbrami v Libčicích u Prahy. Hosté přijeli k utkání s odhodláním vrátit domácím loňskou porážku v Příbrami, takže se čekala napínavá házená. Popravdě řečeno první poločas tomu i tak bylo. Hosté se zásluhou Pavla Černého ujali vedení a do konce utkání už nedovolili domácím si tento pocit vychutnat. Přestože domácí dokázali držet s hosty v prvním poločasu krok, nevyvarovali se většímu množství technických chyb. Díky těmto se v závěru prvního dějství podařilo vybudovat Příbramákům čtyřbrankový náskok. Druhý poločas však zůstal jednoznačně v režii hostů. Velmi slušně pracující obrana s nevídaně ohebným brankářem Nedavaškou lámala naděje domácích hráčů na korigování konečného výsledku. Když se k tomu přidala i poměrně slušná střelba, nebylo již v polovině druhé půle o vítězi pochyb. Hosté inkasovali za celý druhý poločas pouhé tři branky, z čehož nakonec pramenil výborný výsledek, 11:22. Příbramáci si v utkání vyzkoušeli nasadit mladou krev, která odehrála téměř polovinu utkání. Jak se ukázalo, přestože chybí těmto hráčům v kritických chvílích více zkušeností, jsou schopní odehrát kvalitní utkání.

Branky: Douša 5/1, Ondrák 2, Jerman, Kruml, Nováček a Hřebejk 1 - Říha a Ctibor 4, Pecka 4/2, Novák, Turan a Tilinger 2, Černý, Štěpánek, Veselý a Fous 1.
Vyloučení: 2:3. 7m hody 1/1:2/2.
Rozhodčí: Balatka a Pitař.
Diváků 50.

Dorost: HC Kolín - Spartak Příbram 25:14 (11:4)

Zápas skončil jasným vítězstvím kolínských, zdaleka však neměl jednostranný průběh. Hlavní příčinou porážky bylo, že příbramští přijeli do Kolína pouze s minimálním počtem hráčů, dokonce bez brankáře. A tak museli absolvovat celé utkání bez střídání a v brance se střídali Vladimír Pacina a Michal Říha. Každý odchytal jeden poločas. I když oba předčili očekávání, bylo velmi znát, že nejsou na brankářské řemeslo zvyklí ani připravení. Navíc oba citelně chyběli v poli. To se jasně projevilo ve druhém poločase, kdy do pole nastoupil důrazný Pacina. Kolínští střelci měli velmi usnadněnou úlohu. Kromě toho předčili příbramské pohybem po hřišti, zejména v prvním poločase.

Branky Příbrami: Červenka 4, Šimek 3, Pacina 3/1, Říha 2/2, Buch, Chodounský a Vítek 1.
Sedmimetrové hody 3/1:5/3.
Vyloučení 1:2.

St.žáci: Sokol Libčice nad Vltavou - Spartak Příbram 22:16 (9:7)

Přestože hosté předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v tomto ročníku, na body to opět nestačilo. Velmi slibně se vyvíjející skóre v prvním poločase, ve kterém byl náskok domácích minimální, uteklo Příbramákům v úvodu toho druhého. Prvních deset minut druhého dějství totiž dokázali domácí vyhrát 7:1 a to rozhodlo. Přestože závěr utkání patřil hostům, utkání skončilo ve prospěch domácího týmu.

Branky za hosty: Suchan 8, Vylita 7, Flaška 1.
Vyloučení 1:0.